Apartamenty Zakopane
Apartamenty - Atrakcje

ATRAKCJE W OKOLICY

1. Apartamenty znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie trzech wyciągów dla dzieci i początkujących narciarzy. Przy wyciągach działa szkoła narciarska Małgorzaty Tlałki. Do wyciągów można dojść wprost z terenu kompleksu mieszkaniowo - wypoczynkowego Viva Maria przez zrobioną specjalnie w tym celu boczną bramkę. W zimie pomiędzy bramką a wyciągami jest ustawiany specjalnie mały wyciąg komunikacyjny aby nie trzeba było podchodzić do wyciągów. Po zakończeniu jazdy na nartach lub desce zjazd bezpośrednio do bramki kompleksu Viva Maria. Bardzo ułatwia to "wyprawę na narty" zwłaszcza z maluchami - buty narciarskie można ubrać i zdjąć w domu.

2. W odległości ok. 10 min. na piechotę znajduje się wejście do Doliny Małej Łąki. Jest to doskonałe miejsce do rozpoczęcia pieszych wędrówek np. na Giewont czy Czerwone Wierchy. Na parking przy wejściu do dolinki można również dojechać samochodem (ok. 2 minuty).

Zakopane - wypas owiec3. Około 10 minut na piechotę zabiera dojście do ścieżki Pod Reglami przepięknej trasy spacerowej, przy której znajdują się wejścia do wielu tatrzańskich dolin takich jak Dolina Kościeliska czy Dolina Chochołowska. Na parking przy wejściu do Doliny Kościeliskiej można dojechać również samochodem (około 4 minuty).

4. W bliskim sąsiedztwie apartamentów znajdują się karczmy regionalne np. "Sałas Holny" lub "Siuchajsko", gdzie można zjeść smaczny posiłek. Odległość na piechotę. Amatorzy obiadów domowych znajdą je w sąsiedztwie, u sióstr zakonnych (tylko w sezonie).

5. Po aktywnym wypoczynku na nartach czy górskiej wycieczce zapraszamy do centrum rekreacyjne położonego na terenie kompleksu Viva Maria w Zakopanem. Zapraszamy do skorzystania z basenu, sauny lub jacuzzi a także niewielkiej siłowni. Na terenie basenu dyżuruje przez cały czas licencjonowany ratownik.

6. W ciągu około 20 minut można dojechać do przejścia granicznego w Chochołowie. Kilkanaście kilometrów za granicą znajdują się czynne przez cały rok baseny termalne w Oravicy. Są tam dwa baseny o różnej temperaturze wody. Wyśmienity relaks po wysiłku fizycznym.

7. Jadąc w kierunku Chochołowa mijamy wejścia do dolin Małej Łąki, Kościeliskiej, Lejowej, Chochołowskiej. Są to przepiękne trasy wycieczkowe dla osób mniej zaprawionych fizycznie lub punkty startowe do wyruszenia w wyższe partie Tatr Zachodnich dla osób bardziej zaprawionych w pieszych wędrówkach.

www.apartamenty-zakopane.com.pl Znajdź nas w Google+